ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!


3. OTEVŘENÁ MYSL A FANTAZIE

S prvními dvěma body jste se už seznámili v předchozím článku (složení + množství: článek zde!). Říkáte se, co má společného otevřená mysl a fantazie s večeří? Nebo dokonce s hubnutím? Asi vás nepřekvapím, když řeknu: velmi mnoho!

Pokud chcete zhubnout, opravdu zhubnout, tak je v první řadě nutné se uklidnit nebo chcete-li otevřít mysl. Pokud se o kýžený výsledek budete snažit pod stresem, budete donekonečna počítat kalorie a odvažovat porce, dostanete se do fáze, kdy vaše tělo prostě řekne: stop! Nejen, že přestane s procesem hubnutí (a to i za předpokladu, že vše děláte správně), ale dokonce může ručičku váhy posunout nahoru. A to nechceme. To platí nejen pro naši večeři, ale všeobecně pro celý proces hubnutí.

Proto je třeba, aby jste celou tu věc s hubnutím brali zodpovědně, ale i trochu s nadhledem. Pokud nebudete švindlovat, půjdete si za svým cílem a budete dodržovat základní pravidla (čtěte zde), tak zkrátka zhubnete, i kdyby jste nechtěli! Čili:

Otevřená mysl hraje stěžejní roli, aneb: stres management na prvním místě!

3

Aby jste si naservírovali správnou a nutričně vyváženou večeři, tak musíte odbourat předsudky: osobní i naučené!

Osobní předsudky:

Já nikdy nezhubnu, i když dělám cokoliv!” Já na to:”Zhubnete, musíte hledat chybu a nevzdávat to!”

U nás doma jsme všichni tlustí!” Já na to: “Genetika nás ovlivňuje jen z části. Výmluvy stranou a dejte se do práce!”

Já bych chtěla, ale nemám čas!” Já na to: “Ať už děláte cokoliv, musíte si na to čas zkrátka najít, aneb: někdo vytíženější než vy právě běhá!”

Já přesně vím, co mám dělat. Ale mám děti a ty mi v tom brání. Jsou pro mě důležitější!” Já na to:”Nedělejte, prosím, ze svých dětí štít. Vaše děti budou nejšťastnější se spokojenou maminkou, která bude překypovat energií!”

Naučené předsudky:

Já na moderní diety nevěřím!” Já na to: “To co vám představuji není moderní a fancy dieta, nýbrž racionální, vyvážená, přírodní a lidskému tělu přirozená strava!”

V Dietě psali, že…” Já na to:”Každý týden nová super zázračná dieta? Tentokrát jak zhubnout do plavek? Opět nový podzimní jídelníček? Neexistuje žádná zázračná dieta ani zázračná pilulka. Existuje jen správná strava a dostatek pohybu. Nic jiného nefunguje!”

Když odborníci říkali, že celozrnné pečivo je zdravé a prospěšné!” Já na to: “Dříve byly na vině tuky, pak vejce a nyní nás mají zachránit geneticky modifikované obiloviny? Tomuto “celozrnnému lobby” nerozumím. S tímto “celozrnným lobby” nesouhlasím!”

My doma si myslíme, že je třeba dát tělu to, co si žádá!” Já na to:”Pokud ovšem všichni trpíte nadváhou či jinými civilizačními chorobami, tak doporučuji tento rodinný zvyk či tradici rychle přehodnotit. Zdravé tělo žádá zdavou odměnu. Nemocné tělo nikoliv.”

4

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56
ZDROJE, STUDIE, PRAMENY A KNIHY, ANEB: Z ČEHO ČERPÁM!
7:39

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.