ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!


PROČ ROZHODNĚ “ANO” PRO ZMĚNU?

Nebudu to prodlužovat! Jako vždy na to jdu od lesa a ptám se:

“Budu hádat, cítíte se právě takto?”

Máte stále stejnou váhu, a to bez ohledu na to, jak jíte, kolik jíte, jakou dietu dodržujete, jak cvičíte? Zkrátka “zásek”?

Pociťujete nekončící “houpačku” energie a návalu únavy?

Často se cítíte být “vyhořelí” a bloumáte bez cíle?

Přepadá vás pocit “selhání”, který je ve své podstatě neodůvodněný?

Hubnete a nabíráte stále stejná 4 kila?

Či hůře: zhubli jste svá 4 kila a poté nabrali o něco navíc jako “bonus”? A to stále do kola až se nakonec přistihnete ve stavu beznaděje?

Vidíte na sobě najednou spoustu vrásek a to vám není ani 35? Nepomáhají vám argumenty, že přírodu nelze obelhat?

Už snad i věříte tomu, že otázka velkého nárustu kil okolo třicítky je dílo pouze hormonů a přírody?

Smířili jste se se svým “panem pupíčkem”, ikdyž vás ve skutečnosti pěkně zžírá, jelikož ho máte “v genech”?

Už máte více než dekádu po pubertě a vaše kůže je stejně často zanícená či dokonce nažloutlá?

Cítíte po ránu vyčerpávající únavu, která nepomíjí bez ohledu na to jak dlouho, a jak kvalitně jste spali?

Váš přirozený pohled vystihují výrazy: pokleslé koutky rtů i očí a nepřítomný pohled?

Hrozný výčet viďte. Tak teď vás uklidním. Znám to. Znám to jako své boty. Bez ohledu na to kolik jsem dělala věcí “navíc”, jak moc jsem dřela v posilovně, na tréningu, jak moc jsem se snažila motivovat ostatní a jít příkladem svým klientům, rodině i sama sobě, tak i přes to všechno jsem se tak často cítila na dně. Můj obrázek o tom, co bych chtěla být se rozhodně neshodoval s tím, jak jsem se cítila. Měla jsem skvělou práci, podporu přítele (dnes již manžela) a úžasných přátel, byla jsem podle doktorů zdravá. Fajn. I tak to nebylo ono. Ten pocit byl zničující. Stále jsem hledala chybu v sobě. A jak to tak bývá: kdo hledá najde. Chyba byla skutečně ve mě: v mé nechutné přeinformovanosti týkající se všelijakých diet, modních potravinových doplňků, typů tréningu a zkrátka všeho, co právě “frčí“. Pak mi došla jedna věc (moje mysl se vážně pohnula:-): skutečně vše, co se dozvídám dennodenně z médií je pravda? Co to je za odborníky? Kdo mi vlastně radí a jak sám vypadá?… To už většinou nedohledáte. V jedné věci jsem však měla jasno. Všechny tipy, triky a návody musí okamžitě do koše…

POD SVÍCNEM JE NEJVĚTŠÍ TMA

… Jednu věc jsem skutečně nepodchytila. Co a proč jímJaké tělu posílám informace? Tou dobou jsem nebyla ani na bezlepkové dietě, raw strava mi neříkala vůbec nic, paleo jak by smet. Tmavá i natural rýže, chleba, celozrnné těstoviny, celozrnný kuskus, jáhly, quinoa: to u mě bylo na denním pořádku. “Však je to nejlepší volba pro mé tělo, no ne? ” opakovala jsem si stále. Každý to jí. Každému to vyhovuje. Já to musím mít stejně. A kdyby ne, tak co budu dělat? Taková komplikace! (klasické škatulky a strach z neznámého:-))… Opravdu ne, žádná komplikace ale vysvobození. Nyní již velmi silně a pevně věřím tomu, že když si dáte tu práci a péči, zkusíte správně aplikovat mou stravu alespoň po dobu několika týdnů, tak odpověď se dostaví sama. Úleva, štěstí, pohoda. Vše čemu začnete skutečně věřit se stane skutečností, ať to zní jakkoliv 🙂 Co bylo tedy špatně? Díky rafinovaných, předpřipravovaným, konzervovaným a baleným potravinám jsem měla úplně rozhozené hormony, trávení i nervy.

CO TEDY S MOU STRAVOU “RISKUJETE”?

  1. Nastartujete metabolismus. Bude šlapat, za to vám ručím.
  2. Budete mít tolik energie, že vám zbude i na spalování (cvičení).
  3. Půjdete na váhu, kterou si zasloužíte a tu si udržíte bez vědomého úsilí.
  4. “Pan pupíček” splaskne.
  5. Budete celkově vypadat mnohem lépe.
  6. Čeká vás hebká a zářivá pleť bez zanícení. To stejné platí i o vlasech a nehtech.
  7. Budete mít jasný pohled. 
  8. Pocit “mlhy” bude ten tam, otupělost “jakbysmet”.
  9. Nebudete trpět hladem ani nutkavými chutěmi.

To nezní úplně špatně, viďte? 🙂 Není to úplná pohádka, jelikož to bude vyžadovat vaše odhodlání a odevzdání se celému procesu, ale jedno vám mohu slíbit. To úsilí se vám vrátí desetinásobně! Po fyzické i psychické stránce pocítíte absolutní změnu, dobrou změnu, změnu, kterou budete milovat a už nikdy nebudete chtít zpět.

JAK NA TO?

Cílem je úplně jednoduchá věc: VOLIT SPRÁVNĚ POTRAVINY! A zároveň naopak NAUČIT SE VYHNOUT TĚM POTRAVINÁM A NÁVYKŮM, KTERÉ V NÁS NAVOZUJÍ VŠECHNY TY NEGATIVNÍ “LAPÁLIE”. Dále je důležité UMĚT SI PORADIT A NEPROPADAT SKEPSI aneb: když jsem to dokázala já, není důvod, proč by jste vy nemohli! 🙂

Čili NERAFINOVANÉ, ČERSTVÉ, PŘÍRODNÍ potraviny, které jsou k dostání na každém rohu. Nebo chcete-li: CO MÁ OBAL, NEBRAT! (nebo jen výjimečně – to se týká kokosového a mandlového mléka, či jednodruhového koření a tak dále, nechytejte mě za slovíčko :-))

MOUDRO NA ZÁVĚR

Mým primárním cílem není vás podrobovat šíleným dietním plánům a hladovění. V žádném případě! Mým naprosto zásadním plánem, cílem, zasvěcením, předurčením nebo chcete-li úkolem je ABY JSTE BYLI ZDRAVÍ! Neříká se nadarmo: “ve zdravém těle, zdravý duch“! Až ve chvíli, kdy budete mít zdravé tělo s fungujícím metabolismem, tak až pak budeme řešit to, jak docílit vašich vysněných fitness snů a plánů, jak vyrýsovat svalstvo či nabrat svalovou hmotu. Zdravé tělo je váš odrazový můstek. Zdravé tělo je vaše jistota. Jestli chcete oponovat, ikdyž jste odpověděli na nějakou z výše uvedených otázek: “ANO”, tak vás zklamu a říkám: “Asi něco neklape, tak pojďte a zkuste to.”

DOPORUČENÉ ČLÁNKY, ANEB: MĚLI BY JSTE VĚDĚT

JÍDLO JE INFORMACE

PROČ JE TŘEBA “VYČISTIT” LEDNICI”

NÁKUPNÍ SEZNAM

 

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56
ZDROJE, STUDIE, PRAMENY A KNIHY, ANEB: Z ČEHO ČERPÁM!
7:39

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.