PRŮVODCE SUPERPOTRAVINAMI,ANEB: MUSÍTE VĚDĚT PROČ!


Je velmi důležitě, aby jste pochopili, co to jsou superpotraviny a proč po vás chci, aby jste alespoň některé z nich měli doma v šuflíčku a pravidelně je zařazovali do vašich jídelníčků. Já vím, já vím. Samá teorie. Nezáživné čtení. Nicméně považuji za esenciální, aby jste o superpotravinách měli alespoň to základní povědomí. Proto jsem pro vás vypracovala 3 jednoduché tabulky. Ty “proletíte” raz dva. Zároveň z nich vyčtete vše potřebné! Já denně zařazuji do jídelníčku minimálně 2 superpotraviny. Není to nereálně ani finančně, ani fakticky. Vše je jen otázka cviku a rutiny 🙂 Než budu pokračovat dále a vy si budete pročítat seznam, tak vás musím připravit je jednu zásadní věc:

“Zachovejte klidnou hlavu!”

Naprosto přesně vím, proč to říkám. Je mi jasné, že jakmile dočtete seznam superpotravin, tak na vás padne panika:

“Co to jsou za názvy?”

“To slyším poprvé?”

“To se nedá ani nikde koupit a kolik to bude stát?”

Názvy jsou cizokrajné, taky jsem je slyšela jednou poprvé, koupit se dají a stojí málo i hodně 🙂 Tak. V první řadě! Rozhodně nemusíte kupovat všechny (opravdu vám nechci kázat, jelikož některé z nich jsem třeba ani já ještě nevyzkoušela (některé z “brain food” atd.) Zkrátka musíte se najít v tom, co vám vyhovuje nejvíce, postupně superpotraviny zkoušet, střídat a experimentovat s nimi. Rozhodně to stojí za to!

Proč?

Protože nám dopomáhají k lepšímu zdraví, krásným tělům, uvolněnému a pozitivnímu myšlení, “otevřené mysli” a úsměvu na tváři. Zkrátka jejich název přesně vypovídá o tom, jaké jsou: prostě super! Jdeme na to…

definice final

Ó, jak jsou úžasné…

proč superpotraviny final

Seznam super potravin jsem vytvářela dle dostupných a ověřených zdrojů. Nicméně určitě není úplně kompletní. Už teď mě zlobí, že jsem zapomněla na můj milovaný mák 🙂 Cizokrajné názvy berte s rezervou, ale rozhodně je nepodceňujte. Níže najdete odkazy, kde je možno superpotraviny koupit. Jako bohus tam určitě objevíte i nějaké to povídání o tom, proč je která superpotravina tak užitečná. Pokud vám to nebude stačit (a já doufám, že nebude 🙂 ), tak se vám zavazuji, že postupně vypracuji samostatný článek o každé superpotravině, kterou budeme v našem jídelníčku často používat.

seznam final

Které vybrat do první linie vaší spíže?

Kokosový olej, olivový olej, goji, mochyni, mix oříšků a semínek, nepražený kakaový prášek, stévii, acai berry a zelený čaj matcha!

Kde koupit?

Specializované obchody se zdravou výživou

Sekce zdravých potravin v Tescu, Albertu, Kauflandu

Superpotravina

Sweetsecretofraw

Countrylife

Vitalvibe

 

 

 

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

2 komentáře

Olga
Reply 03/03/2016

Vsechno uzasne krasne zpracovano a i jednoduse vysvetleno.Jsem zde prvni den a uz jsem poprve v zivote vyzkousela vami doporucene bataty + hokaido, udelala jsem si neco jako vosouchy-:). Dekuji za tyto stranky. Mam jeden dotaz, hledala jsem tu take jidelnicek aspon na 1-2 dny na neco uplne nevareneho. Proste kdyz se mi zrovna nechce ten den vubec nic varit, co byste doporucila jist po cely den? Dekuji Olga

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.