PENĚŽENKA PLAKAT NEBUDE: ŠETŘÍME III. bio nebio


Bio, bio, bio a vyvarování se pesticidů je velmi ožehavé téma. Přiznám se, že ani já nenakupuji rozhodně vše v BIO kvalitě. Pravda je ovšem taková, že někdy se vyplatí koupit méně v BIO kvalitě než hodně v  kvalitě “NEBIO”. Otázkou je co a proč. Fakt, že pesticidy jsou svinstvo vám nebudu znova omílat. Jsou. Faktem ovšem je, že některé BIO produkty jsou zkrátka nesmysl. Tečka. Tedy:

Kdy do BIO potravin investovat a kdy ne?

Vezmeme to úplně logicky a “polopatě”

Potraviny s tenkou šlupkou: ANO, BIO kvalita se vyplatí!

Potraviny s tlustou šlupkou: NE, BIO kvalita je prostě blbost!

Dejte si pozor zejména na velmi populární Bio banány 🙂

final bio

Bez ohledu na stravu, kterou zrovna dodržujete či dietu, které věříte, musím podotknout:

“Nákup některých bio potravin (viz levý sloupeček) hodnotím jako velmi chytrou volbu! Správným “bio” rozhodnutím tak podpoříte nejen své zdraví, ale i zdraví planety.”

Zní to jako utopie? Možná. Nicméně je to tak 🙂 Organicky vypěstované (bio) potraviny jsou jsou prosté od škodlivých chemikálií, dodají našim tělům více blahodárných živin a mají plnější chuť.  

Pravidla

  • Pravidlo 1: vyhnout se obilovinám! (zejména geneticky upravené pšenici a sóje)
  • Pravidlo 2: volit nezpracované přírodní potraviny!
  • Pravidlo 3: chytře volit mezi bio/nebio!
  • Pravidlo 4: rozhoduje kvalita ne kvantita – vždy!
  • Pravidlo 5: zachovat chladnou hlavu!

Příklad: Pokud si chcete koupit jablka, tak rozhodně kupte 2 v bio kvalitě a ne 2 kila ve výhodném balení. Vždy platí vyšší karta kvality nad kvantitou. Vždy! Nicméně pokud není k dostání potravina v bio kvalitě, kterou zrovna potřebujete, mějte trochu nadhledu! Kupte to, co zrovna je. Už jen samotný proces uvědomění a přemýšlení nad nákupem je velký krok vpřed.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY, ANEB: MĚLI BY JSTE VĚDĚT

JÍDLO JE INFORMACE

PROČ JE TŘEBA “VYČISTIT” LEDNICI”

NÁKUPNÍ SEZNAM

Share Button
  • Srpen 17, 2015
  • 0
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

2 komentáře

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.