JAK ZHUBNOUT? 2 ZÁKLADNÍ FÁZE (OBECNÉ ZÁSADY)


Miller-wallpaper-1_1024 – obnovený

Toto jsou příkladové otázky, které mi kladete nejčastěji. Přestože mým primárním cílem je: naučit vás filozofii potravin a lásky k sobě sama, tak vy se nedáte! Chcete znát odpovědi na to, co vás trápí nejvíce. A to je: pohled do zrcadla! Chcete vidět výsledky hned a chcete slyšet, že je to možné. Moje motto a zároveň svatá pravda:

“Neexistuje žádná zázračná pilulka, ani tajná dieta! Musíte správně jíst a rozumně cvičit!”

… a potom říkám: Ano, je to možné! Dlouho jsem přemýšlela, jak to celé pojmout a vymyslet. Proč? Jelikož každý jeden člověk, který se mě ptá na otázku “Jak mám zhubnout?” je originální bytost s originálním životem a originálním přístupem. Každý je jiný, a proto každý dostane specifickou odpověď. Kdykoliv konzultuji “tlustý” problém, tak musím brát ohled na to, že:

 • Každý jsme originál!
 • Každý máme jiné životní tempo!
 • Každý máme jiný zdravotní stav!
 • Každý začínáme na jiné úrovni!
 • Každý máme jiné časové a finanční možnosti!
 • Každý máme jiný cíl!

Nebojte se. Teď to vypadá, že na základní otázku “jak zhubnout?” dost dobře nejde odpovědět, ale to bych nebyla já, abych se do toho neopřela.

“Papír, tužku a piš!”

Přesně tato věta mi proběhla hlavou, když jsem se snažila přijít na to, jak vám odpovědět, aby jste mohli mé rady využít univerzálně, kdykoliv a kdekoliv! Chvíli to trvalo, ale přišla jsem na to! To co potřebujete, je zcela konkrétní souhrn základních, univerzálních pravidel, která platí pro všechny! Potřebujete mít na lednici konečný, definitivní seznam toho co je třeba udělat! Jakmile váš “hubnoucí proces” dostane řád, tak vše půjde mnohem jednodušeji! Ano! Opět vás nabádám k tomu, aby jste si seznam vytiskli a “přilepili” na lednici. Budete jej mít na očích a budete si moci odškrtávat vaše každodenní úspěchy (nepodceňujte sílu své vlastní motivace!).

“Potřebujete zcela konkrétní souhrn základních, univerzálních pravidel, která platí pro všechny! Definitivní výčet, přes který nejede vlak.”

zhubniJAK ZHUBNOUT

 

Pokud čtete tyto řádky a máte vážný a seriózní zájem o to “něco se sebou dělat”, tak jste na správném místě. Celý proces hubnutí jsem rozdělila do dvou základních fází (mentální připravenost a obecné zásady, či konkrétní kroky chcete-li 🙂 ). Podstatné je, že jedno bez druhého nefunguje! Proto, prosím, nepřeskakujte a jděte na to postupně! Pokud chcete, aby jste konečně dosáhli konkrétního a trvalého výsledku, tak si budete muset projít a nastudovat obě části. Obě jsou důležité. Obě se navzájem podmiňují. Takže jdeme na to. Připraveni?

DVĚ FÁZE

mentální připravenost

obecné zásady

MENTÁLNÍ PŘIPRAVENOST

Tato část je (opakuji se zcela záměrně) velmi důležitá! Ne-li nejdůležitější. Pokud chcete opravdu zhubnout, tak je třeba, aby jste na to připravili v první řadě vaši mysl! Musíte vědět vaše “proč”! Proč to děláte? Jaký je váš cíl? Kam až jsem schopna/schopný zajít? Uvědomuji si svůj problém v celém kontextu? Jde jen o nadváhu nebo i o psychický problém? Mám k jídlu emocionální vztah? Beru jídlo jako útěchu? Nenávidím jídlo a jím z donucení? Musíte si dokázat odpovědět na celou řadu otázek. Vše “hlava potřebuje odpovědi” a také potřebuje přestat neustále pochybovat! Proto jsem pro vás vypracovala (v odkazu níže) “ultimátní mapu úspěchu“. Tato mapa je opravdu praktickým pomocníkem. Navede vás po krocích k tomu, aby jste mohli přesně definovat to:

 • Proč jste se dostali do fáze, kdy chcete zhubnout!
 • Co je vaším konkrétním cílem na vašem konci “hubnoucí cesty”? (nikdy to není “jen” to “být štíhlí”, jelikož štíhlost sama o sobě vám štěstí nepřinese 🙂 )
 • Dále se naučíte o jídle přemýšlet! Budete vědět kdy jíst, co jíst a proč to či ono jíst nebo naopak nejíst.
 • Vše za stavu, kdy si dokážete zachovat klidnou hlavu, pozitivní přístupgradující sebemotivaci a otevřenou mysl! Pamatujte! V této fázi je mysl tím nejsilnějším protihráčem! Musíte ji dokázat utišit a nechat ji “dělat vás svou práci”. Tedy úspěšně hubnout!

Je na čase skočit do fáze jedna rovnýma nohama: čtěte…

!ULTIMÁTNÍ MAPA ÚSPĚCHU!

mapa

OBECNÉ ZÁSADY

Můžu vám garantovat: pakliže budete dodržovat následujících 10 pravidel a respektovat, co jste se naučili v první fázi, tak výsledky se dostaví. Dostaví se rychleji, než čekáte! Možná teď lámete rukama s tím, že: ” Co mi to vykládáš? Vždyť to já všechno dělám! To už dávno vím!“. Má reakce: v případě, že by to byla pravda, tak nečtěte tento článek a nemáte problém s váhou. Musíte být soudní a zkrátka začít znova, s čistým štítem. Někde prostě děláte chybu. Ale to nevadí. Řiďte se učením z obou fází a výsledky jsou doslova za rohem! Pokud čtete tyto řádky a lstivě jste přeskočili fázi jedna, vraťte se! 🙂 Pokud jste nešvindlovali, pokračujte! 🙂JAK YHUBNOUT

♥ ZVYŠTE PŘÍJEM TEKUTIN

První věc, kterou po ránu uděláte, je: vypijete dvě deci vlažné vody! Bez výjimky! Je nutné organismus “nakopnout”. Většina z nás v noci nepije, a tak jsme 8 hodin bez vody! Bude to váš první ranní kick! Dále si budete hlídat příjem tekutin přes den. Za den je nutné vpít 2,5 až 3 litry vody! Opět – bez výjimky! V hubnoucí fázi se budete zaměřovat na čistou neperlivou vodu a bylinkové čaje. Na čas omezíte alkohol, fresh džusy a smoothies. Úplně a navždy eliminujete kolové nápoje, barevné sodovky, krabicové džusy, šťávy z koncentrátu, mléko a pivo! Kávu vám brát nebudu! Povoleny jsou dva šálky espressa denně. Bez mléka a bez cukru. Pokud musíte (jako já) pít kávu s mlékem, tak zvolte neslazené mandlové mléko (které se dá rovněž báječně našlehat, když chcete 🙂 ) či kokosové mléko. Pokud vám tato možnost zkátka “nevoní”, tak kávu vyřaďte úplně! Pamatujte, že stěžejní je váš cíl: zhubnout! Proto vám mléko prostě nepovolím. Vím, proč.

ODŘÍZNĚTE UMĚLÁ SLADIDLA A RAFINOVANÝ CUKR

Umělá sladidla a rafinovaný cukr jsou mor (říkám tomu bílá smrt). Existují doslova tisíce studií, které dokazují “proč umělá sladidla a rafinovaný cukr prostě ne”! V naší hubnoucí fázi hrají mimo jiné negativní roli v podobě “zadržovačů vody v těle”! Pryč s nimi! Pokud máte rádi snídaně “na sladko”, tak skutečně nemusíte zoufat! Vyberte si jakoukoliv mou snídani a zkrátka vynechte med, sirup agáve či datlový sirup. Slaďte banánem či stévií (velmi užitečný a nezbytný pomocník, když bojujete s váhou. Věřte mi. Pokud stévii nemáte – šup na nákup!). Další cukr budeme přijímat z ovoce. Povoleny jsou 2 kusy ovoce (ideálně neexotické ovoce, které obsahuje daleko více cukru) do 15 hodiny odpolední! Pokud budete konzumovat ovoce ve vaší snídani (jak jsem navrhovala výše), tak množství ovoce do ní použité, zkrátka odečtěte od denního povoleného množství.

♥ DRŽTE NA UZDĚ SVÉ PŘÍLOHY (SACHARIDY)

Zcela záměrně píši “přílohy”. V mém jídelníčku se jedná zejména o sacharidy (kořenová zelenina jako je mrkev, řepa, celer, petržel. Dále batáty, topinambury, maniok a samozřejmě již jmenované ovoce. Jak již víte (z fáze mentální připravenost), tak sacharidy našemu tělu dávají energii. Tuto energii naše tělo úspěšně zpracuje ráno a v poledne. Pokud mu energii/sacharidy/přílohu “šoupneme” k večeři, tak si zapříčiníme akorát to, že si tělo řekne: “aha, asi se jde zase makat! Ok!”. Ale pak si půjdete ulehnout ke spánku a tělo odpoví:”Aha, tak ne. Nevadí. Uložím to do zásob!” Ano, když tělo používá slovo “zásoby”, tak tím myslí tuk. To nechceme. Při hubnutí je zcela bezpodmínečné, aby jste tělu posílali ty správné informace, v tu správnou denní dobu. Užíjte si poloviční množství sacharidů do 15 hodiny odpolední! Brambory prozatím vypusťte. Zkrátka vaši večeři si vylaďte a dejte si na ní záležet!…

♥ NAUČTE SE VEČEŘET

Večeře je velmi důležitá! Zaměřte se na bílkoviny (z masa, ryb či vajec – vyberte si prostě to, co máte rádi a není vám po tom těžko!), správný tuk a neutrální zeleninu (třeba v neomezeném množství!)! Volte kvalitní bílkoviny (kvalita vždy vítězí nad kvantitou!), které tělo informují o tom, že má budovat svaly! (Přemýšlejte o tom! Sacharidy: rychlá energie a síla! Bílkoviny: pomalá energie a postupné budování vašeho těla! A kdy se tělo zbavuje tuku a buduje svaly? No přeci ve spánku, když regeneruje. Proto mu, prosím, pomožte! Na večeři ho nakrmte bílkovinou, odepřete mu sacharidy a jako třešničku na dortu mu pošlete třeba pořádný salátek! Přes všechny mýty: neutrální zeleniny můžete kolik jen chcete! Jezte tolik, dokud nebudete mít dost. Není to záminka k tomu, aby jste se přejídali, ale krásný fakt, že nemusíte být hladoví, aby jste se zbavili tukových polštářů!

Vzorová večeře: ZDE!

♥ ROZCVIČKA

Ach ano! Už to slyším. Nářek, smutek, strach a vyděšení. Klid prosím 🙂 Ranní rozcvička opravdu není nic drastického! Nicméně: musí být. Vždyť vy přeci chcete zhubnout, ne? Je třeba proto něco udělat. Nic není zadarmo. Zvládnete to. Nechci po vás, aby jste po ránu podali výkon, jako atlet ve vrcholové formě. Bude mi bohatě stačit 1520 minut vašeho času. Nakopnete svůj metabolismus, rozpumpujete krev a nastartujete proces spalování, který vám poté bude dělat společnost celý den! Pamatujte: jakým ránem začnete, takový budete mít i celý den! Není nic lepšího, než začít tím, že uděláte něco pro sebe! Budete pak mnohem šťastnější (i když budete ráno třeba trochu úpět, jakmile skončíte – endorfiny se dostaví 🙂 ) a tím pádem budou šťastnější i všichni kolem vás. Tato přímá úměrnost prostě funguje.

Jak na to?

 • večer zalezete do postele o 20 minut dřív
 • o těchto 20 minut dříve vstanete
 • napijete se vody (bod 1)
 • zapnete youtube a zadáte jedno z hesel: morning workout, 20 minutes cardio workout, morning stretching 20 minutes, morning kick-start (vyjede vám doslova tisíce možností, vyberte dle svého aktuálního fyzického stavu a opřete se do toho. Nebuďte k sobě zbytečně mírní, ani zbytečně tvrdí! Spoléhám na vaši soudnost 🙂 )

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, a já vím, že ano, tak ranní rozcvičku zařaďte do svého denního harmonogramu. Až budete sklízet ovoce úspěchu, rádi si přivstanete a budete v novém návyku pokračovat!

♥ MÉNĚ SOLTE 

Sůl, další bílá smrt. Bez soli být nemůžeme, ale nadbytek nám více než škodí. Při procesu hubnutí je největší problém to, že nám zadržuje vodu v těle! Nadbytek vody v těle – nepřítel menší velikosti u vašich kalhot! Solte velmi opatrně a zaměřujte se spíše na aromatické jednodruhové koření (razmarýn, zázvor, chilli, česnek…). Dále úplně vypusťte kupované  a “přeslaněné”marinády, sojové omáčky a kečupy. Všechny dressingy, omáčky, kečupy a majonézy si můžete vyrobit sami, doma, s plnou kontrolou nad tím, co a kolik jste toho použili. Přes toto pravidlo nejede vlak.

♥ JEDNODUCHOST

Pokud je vaším cílem štíhlý pas a pevné půlky, je třeba dělat věci jednoduše. Efektivně, ale jednoduše. To platí i pro přípravu vašich pokrmů. Při procesu hubnutí bych byla nejraději, kdyby jste tepelně upravovali jen vaše bílkoviny – tedy maso a ryby! Zbytek bych ráda viděla pěkně fresh a na syrovo. Má to svůj důvod: když budete všechny ty úžasné, vitamíny a minerály nabité potraviny (zelenina) zahřívat nad 45 C, tak budete přicházet o velkou dávku všech těchto benefitů. Když hubnete, tak si o tyto látky nemůžeme dovolit přicházet! Vše se počítá! Tak přemýšlejte nad úpravou vašich pokrmů a udělejte si to pěkně čerstvé. Oplatí se vám to! Když si na internetu zabrouzdáte, tak zjistíte, jak neskutečná kvanta různých receptů můžete najít a vyzkoušet.

Pozor! Skvěle chutná i syrová cuketa, brokolice, zelí a květák! Už jen z těchto surovin máte 4 bombastické základy pro vaši přílohu (využijte sílu bylinek a vykouzlete dokonalé chutě!)! Prostě musíte experimentovat. Kdybych mohla, tak bych s každým z vás strávila jeden den a vše vám osobně předvela. To ovšem nejde, a proto to je na vás! Experimentujte, bavte se, jděte za vaše hranice a objevujte nové chutě! 🙂

♥ PAMPELIŠKOVÝ ČAJ

Pampeliškový čaj – podceňovaný, málo známý, ale po čertech efektivní! Šup do lékárny na nákup. Tento čaj užívejte 1× za 3 dny! Pomáhá našemu lymfatickému systému odbourat v těle přebytečnou vodu. Při hubnutí: to pravé ořechové.

♥ PŘIDEJTE SPRÁVNÉ TUKY

Prosím, žádné “low fat” výrobky. Všechna doporučení týkající se nízkotučných výrobků jsou úplným přežitkem! Naše “hubeňourská” strava bude založena na kvalitní bílkovině, tuku a neomezeném množství neutrální zeleniny. Postarejte se o to, aby v každém vašem chodu byl tuk! Vždyť všechny ty vitamíny se rozpouštějí do našich těl právě díky přítomnosti tuku! Tedy, pokud patříte k těm, kteří si připraví honosný, zelený, králičí salát a raději nepřidají ani kapku tuku, jelikož by tak vytvořili “kalorickou bombu”, tak pro ty z vás mám vzkaz: raději ten salát vyhoďte. Zaprvé budete mít za chvíli hlad a za druhé nebudete čerpat z vitamínových benefitů, které vám salát nabízí.

Správné tuky: 1/2 hrsti ořechů, ¼ velkého avokáda, ½ skleničky řeckých oliv, 2 lžíce oleje (olivový, kokosový, avokádový, ostropestřcový), malá lžička farmářského másla či lépe másla ghee…

♥ SPĚTE

Snažte se klidně a kvalitně spát! Udržte stres na minimu a buďte k sobě hodní! Vím, že to může vypadat jako těžký úkol, ale vaše tělo to zkrátka a dobře potřebuje. Spěte minimálně 7 hodin denně.

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

5 komentáře

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.