Jak zhubnout?

Ultimate

Mapa úspěchu

Zde je ultimátní mapu úspěchů, kterou jsem pro vás vypracovala. Tato mapa vás bude provázet minimálně v první fázi, kdy s celým procesem změny začnete. Mapu jsem níže přiložila i ve verzi pro tisk s odškrtávacími políčky, které jsem pojmenovala: treasure steps + treasure map*. (* treasure = poklad, steps = kroky, map = mapa)

následuj mapu ↓

Kdykoliv se k něčemu vážnému odhodláte, kdykoliv chcete něčeho dosáhnout, kdykoliv jdete za vysněným cílem (a to platí všeobecně, tedy nejen v případě cesty za “lepším já”), je dobré a užitečné mít svůj sen stále na očích, a to nejlépe rozepsaný pěkně do základních kroků s výsledným “snovým políčkem” (červené políčko treasure map). Vaše připomínka může být zmíněná mapa:

 

Připomene vám, že jste “na své  cestě za…”!
Navede vás zpět, když z cesty sejdete!
Motivuje vás! 

Musím

Vědět proč

Mapu jsem rozdělila do 10-ti dílčích bodů/kroků, přičemž u každého z nich přiložím malý komentář a odkaz na speciální článek, který se zabývá touto problematikou.Nyní vás prosím o jednu věc…

zastavte se ↓

Než-li budete zběsile pročítat další řádky a “sjíždět” odkazy, tak se nadechněte a pročtěte si každý bod nejlépe 2×. Odpovězte si sami na otázky, které vás budou napadat a budou specifické právě pro vás (nebudu dělat žádný výčet příkladových otázek, uvidíte sami, co vám mysl “naservíruje”). Odpovězte si na ně. Dále si řekněte, co od jednotlivých článků čekáte. Zjistíte tak, jak moc toho víte či nevíte a kolik se toho v průběhu vaší cesty musíte naučit. Budete zkrátka v obraze.

Pokud nabudete pocitu, že víte vše: skvěle! Můžeme do procesu skočit “rovnýma nohama”. Pokud budete valit oči a nechápavě vrtět hlavou, tak i pro vás mám dobrou zprávu: skvěle! Čeká vás velmi zábavná cesta, na které určitě nebudete sami. Tato cesta vede ke změně, na jejímž konci se budete ráno budit plní energie s pocitem spokojenosti ze sebe sama. Takže i pro vás platí: skočte do toho “rovnýma nohama”!

MÁM PROBLÉM

Fáze, kdy obecně hodnotíte! Jestli  se cítíte fyzicky dobře či nikoliv, jestli jste se sebou šťastni či nikoliv, jestli vás život 100% naplňuje či žijete jen z radostí ostatních, jelikož ty vaše “za moc nestojí”, jestli žijete i pro sebe nebo je vaše štěstí postaveno na tom, že se staráte o ostatní (členy rodiny, kamarády), jestli vám pohled do zrcadla dělá radost nebo pro vás existuje jen váš obraz od ramen nahoru…

TEN PROBLÉM JE…

Možná budete potřebovat chvíli času na rozmyšlenou, možná si to budete muset napsat, to nevadí. V této fázi uděláte velký krok: konkrétně pojmenujete svůj problém! Půjdete před zrcadlo a nahlas sami sobě řeknete, jaký máte problém. Ukážete na něj odhodlaně prstem: “jsem jak sud!”, “bojím se, že to nezvládnu!”, “nemám žádné svaly!”, “trvá mi 2 hodiny, než se pořádně proberu!”, “bojím se, že všechno co jsem doteď dělal je špatně a byla to ztráta času!”, “hrozně mě bolí celé tělo!”, “Mám nezdravou kůži, vlasy a nehty!”, “bojím se, že to bude bolet!”, “Přejídám se!”, “Přejídám se potajnu!”, “Bojím se udělat změnu!”…

CHCI JEJ ŘEŠIT

Zamysleli jste se, pojmenovali problém a teď je čas říct nahlasže chcete udělat krok k tomuaby se váš problém zmenšil. Platí vždy a bez výjimky, že: udělat krok jakýmkoliv směrem je lepší, než neudělat krok žádný! Trvám na tom a každý, kdo se již o nějakou změnu pokoušel, mi to potvrdí. Je velmi důležité, aby jste si tuto fázi odbyli před zrcadlem. Jen vy sami. Je nutné, aby jste to řekli sami sobě a nahlas. Proč? Když si přemýšlíte sami v hlavě, říkáte si, co máte či nemáte dělat, tak vám mysl neustále odvádí pozornost. Myšlenky vám proudí hlavou neustále. Jedna za druhou. Proto snížíte riziko, že se vaše “odhodlávací formule” ztratí mezi ostatními myšlenkami.

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓

MÝM CÍLEM JE…

Pokud jste již prošli fází 3, tak to rovnou spojíme. Co vy na to? Zavázali jste se sami sobě, že chcete vystoupit z vaší komfortní zóny a rovnou si i řekněte, co je vašim cílem. Ten si potom napište velkými tiskacími písmeny k vaší vytisknuté mapě úspěchů, která vám následující týdny bude zdobit lednici. Pamatujte, že žádný cíl není absurdní. Žádný.

 Kašlete na to, co řeknou ostatníVždyť je to jedno. Jste tu sami za sebe a tak prostě jen řekněte a napište, čeho by jste rádi dosáhli: “chci o číslo menší velikost!”, “chci mít menší břicho!”, “chci vypadat jako ten či onen!”, “Mým vzorem je…!”. A jděte zatím. Žádný cíl není hloupý. Žádná meta není příliš vysoko. Prostě mějte hlavu otevřenou a pochopte podstatu celé věci!

INFORMUJTE SE …

Teď víte co sebou dělat, ale! Bez dostatků informací ovšem budete stát na místěJe třeba se vzdělávat.  Jeden či dva články, které vám osvětlí celou problematiku toho, k čemu vás navádím, zvládne úplně každý. Těch 10 minut denně si prostě najděte a vyhraďte si je proto, aby jste pochopili: proč je důležitá správná strava!, jak má vypadat váš talíř!, proč máte jíst v takovém či makovém časovém intervalu!, proč je třeba se vyhnout obilovinám!, proč je třeba se zdravě pohybovat! Předem říkám, že je rozdíl v tom, když “proletíte” text očima či jej prostě “jen přečtete” a tím, když jej pochopíte. Víte kam tím mířím …

JEDNÁM…

Dostavilo se odhodlání, připravujete se “na boj” a celý proces si užíváte. Nakupujete správné potraviny, děláte čistku v lednici a spíži, propočítáváte náklady, stanovujete si vaše možnosti, hledáte konkrétní důvody proč ano a nesnažíte se vymlouvat proč ne. Vše má řešení. Vždy! Neexistuje ztracený případ. To je dobrá zpráva, nemyslíte?

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓

VYTVÁŘÍM NÁVYKI!

Jste ve fázi, kdy je již vše připraveno a vy konkrétně jednáte. Každý jednotlivý den se snažíte přinést na stůl to nejlepšíNení cílem se zničit (třeba v posilovně, při běhání v parku, při přípravě jídla, při plnění vašich denních dílčích cílů), ale je zkrátka cílem udělat to nejlepšíco je zrovna ve vašich silách. Někdy se daří více, jindy méně, ale vždy děláte vaše “nej”! Vytváříte si nový návyk, to nějakou tu dobu potrvá. Jenom pokračujte, přemýšlejte nad tím co děláte, co jíte, správně se rozhodujte, užívejte si to, nepropadejte panice, když najednou nebudete vědět, vždy zachovejte chladnou hlavu.

NEPODLEHNU TLAKU!

Moje milovaná fáze. Ach bože! Jak já tuto fázi miluju. Proč? Jelikož, až jí projdete, tak vám po ní zbude spousta vtipných historek. Veřte mi. Okolí dokáže být velmi tvrdé i nepřející. Často se “podivné” (mírně řečeno) reakce (rovněž mírně řečeno) dostaví z míst, kde by jste to nečekali, nebo kde to už bohužel čekáte, ale etiketa říká, že právě tito lidé by tu měli být pro vás – ale ups! Nejsou. Nic si z toho nedělejte. Věřím tomu, že tito lidé to skutečně nemyslí zle. Jsou jen neinformovanízavření ve své komfort zóně či zkrátka a dobře věří v jinou životní filozofii. Jděte za svou věcí a nic neřešte.

VYTRVÁM!

Vytrvám, nenechám se zlomit: ani sám sebou! Ani svým okolím!

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓

↓ čtěte ↓