GET DOWN ON IT: CHIA SEMÍNKA


Chia semínka řadíme mezi tak zvané superpotraviny! Mají neskutečně příznivé účinky pro lidský organismus. Jsou doslova nabité vitamíny, minerály a antioxidanty. Podle mého názoru se rozhodně vyplatí do nich investovat a zařadit je do vaší stravy na denní bázi. Vezměme to pěkně v příkladech. Jen ať vidíte, jakého úžasného pomocníka si každé ráno přidáváte do své snídaně!

  • Chia semena jsou zdrojem minerálů jako jsou: hořčík, fosfor, zinek, draslík a železo (toto jsou důležité prvky zejména pro tvorbu mnohých enzymů, hormonů a práce endokrinní systém)
  • Chia semínka obsahují vitamíny: A, B1, B2, B3, B9, B12

Je mi naprosto jasné, že většina z vás se v tuto chvíli ptá:”A co to pro mě jako znamená tento vitamínovo-minerálový výčet?” Proto koukněte níže, zde se pěkně v bodech dozvíte, jak skvělé benefity a účinky přinášejí chia semínka našim tělům. Pokud se chcete dozvědět ještě více, tak doporučuji tuto knihu plnou informací a receptů! Právě kniha Zázračné chia semínko mi “šla příkladem” při psaní tohoto článku. Takže neváhejte a jděte do chia semínka, vyplatí se to 🙂

INSPIRACE

Recept na puding z chia semínek a mandlového mléka

Chia-makový puding s borůvkami

Čoko-banánový zmrzlinový krém s chia

Hedvábný čokoládový RAW mousse


chia popis

Chia semínka (šalvěj španělská) jsou zdrojem minerálů, bílkovin, vlákniny a omega-3 mastných kyselin, které brání nedostatku živin v těle při zvýšené fyzické aktivitě a stresu. Chia semínka jsou díky svým sytícím schopnostem, přirozeným “boostovačem”objemu potravy! Semínka obsahují 5x více vápníku než mléko, 3x více železa než špenát a 15x více hořčíku než brokolice!”

DOPORUČENÉ ČLÁNKY, ANEB: MĚLI BY JSTE VĚDĚT

JÍDLO JE INFORMACE

PROČ JE TŘEBA “VYČISTIT” LEDNICI”

NÁKUPNÍ SEZNAM

 

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

17 komentáře

oakley sunglasses wholesale
Reply 19/10/2015

Thanks very interesting blog!

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.