9.TĚSTOVINY: NE! SPIRÁLKY Z KOŘENOVÉ ZELENINY ČI CUKETY: ANO!


Ve stejném duchu, jak jsem začala v předchozím odstavci, tak budu pokračovat i zde! Kromě pečené dýně si na italský způsob připravte “těstoviny” (spirálky či plátky) z mrkve, cukety, bílé ředkve, řepy nebo také okurky. Má absolutně nejoblíbenější volba je syrová cuketa. Je dokonalá. Stačí ji lehce dosolit, ochutit bylinkami a troškou octa a je zkrátka geniální! Mňam. Zkuste mé “Cuketti” bolognese (RECEPT ZDE) či třeba tuňákové těstoviny (RECEPT ZDE).

Jediné, co vám může stát v cestě, je absence spiralizéru. Nezoufejte. Lze jej koupit doslova za pár korun (KUPTE ZDE). Investice do nějtéto “hračičky” je k nezaplacení. Vykouzlíte s ním doslova divy! Pšeničné těstoviny už nebudete nikdy chtít. Z vlastní zkušenosti vím, že u těstovin se jedná o něco jako “psychický návyk“, rozhodně se nejedná o “chuť” (ať chcete nebo ne, těstoviny nemají chuť! Uvařte je v neosolené vodě a budete křivit pusinky 🙂 Totéž se ovšem nedá říci o cuketě, mrkvi či okurce). Prim v chuti italské pasty hraje vždy omáčka! To, že jsme si navykli na určitý způsob konzumace, a to ten: že zkrátka omáčku pojídáme s bezva dlouhými vlákny, které je sranda namotat na vidličku, je věc úplně jiná! Teď máme skvělé řešení: spiralizér 🙂 Pokud budete troch hraví, propadnete spirálkové horečce jako já 😀

testoviny cuketa vs. sp.

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.