14. “BĚŽNÉ” MASO OD PULTU: NE! BIO EKO MASO A DIVOČINA: ANO!


To, jak se se zvířetem zacházelo, se projeví v kvalitě suroviny i přínosu pro organismus. Rozdíl je samozřejmě i v chuti a vzhledu!

To platí bez výhrady. Proto vždy volte bio maso či divočinu. Pokud to není ve vašich finančních možnostech, tak zkrátka dejte přednost BIO vejci před masem.

V dnešní době jsme si už zvykli na masovou pochoutku téměř v každém chodu. Ale pamatujte: všeho moc škodí! Kupujte bio maso, maso od volně pasoucího se dobytku či drůběže s volným výběhem. Ano, je to komplikace! Ano,je to finančně náročnější! Ale pokud chcete brát vážně vaše zdraví i fit psychickou kondici, tak je tento krok doslova nezbytný. Opět platí: menší kvalitní bio a eko kousek masa je 100× tolik, co denní porce běžně dostupného masa od pultu. Zkrátka kvalita vítězí nad kvantitou. Důvod? Tady je:

Zvířata v bio kvalitě z eko chovu masných plemen jsou krmena rostlinnou stravou, která je také v bio kvalitě. S pesticidy a umělými hnojivy se na farmách nikdy nesetkají! Na rozdíl od běžně vyráběných potravin se výrobci biomasa nesnaží vylepšit chuť, vůni, vzhled či trvanlivost chemickými náhražkami a cizorodými látkami, zatěžujícími lidský organismus. A životní podmínky “farmářských” zvířat je už úplně do očí bijící fakt. Zvířata nejsou pod stresem, žijí si vlastním životem a tomu odpovídá i kvalita jejich masa. Však sami posuďte, jaký má stres vliv na vás samotných. Řešení: ptejte se, hledejte možnosti, buďte důslední a pokud zkrátka nemáte ten správný zdroj bio/eko masových bílkovin, poohlédněte se po lovené rybě – eko vejcích – cizrně – či tofu z geneticky nemodifikované soji. Vždy existuje náhradní řešení 🙂

Úplně nejlepší volbou je divočina. Všechna divoká zvířata jsou v naší stravě vítána s otevřenou náručí 🙂

bio maso

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.