13. KLASICKÉ PIZZA TĚSTO: NE! BEZOBILNÁ PIZZA PLACKA ČI TĚSTO Z KVĚTÁKU: ANO!


Pokračování italské ságy 😀 aneb: “proč milovníkům taliánské kuchyně nemusí srdíčko krvácet?” 🙂 Ano, je to tak. Klasickou pizzu si z racionálních důvodů už nedáte (ČTĚTE: PŠENIČNÝ DEBAKL), ale žádný strach! Existuje velká spousta receptů (velmi jednoduchých) na bezobilné pizza placky a těsta. A to včetně (mých nejoblíbenějších) super light verzí, kdy místo mouky použijete rozmixovaný květáček či řepu. Pokud vás tato alternativa zajímá, tak rychle klikněte na kolonku e-booky. Stáhněte si průvodce povolenými přílohami a inspirujte se 🙂 Naše kuchyně je neskutečně hravá a kreativní, nemyslíte?

Zde najdete další oblíbený recept, tentokrát s tapiokovou moukou: paleo pizza placka! Neváhejte “pizzovat” i s těsty z mouky kokosové či muk oříškových!

V tomto odkazu najdete můj nejoblíbenější pizza recept! Děláme ho doma příležitostně nebo když je třeba “udělat dojem” 🙂 Jednou z ingrediencí je mozzarella, kterou určitě nepoužívám na denní bázi. Nicméně: nedá se svítit. Je to famózní. Takže sem s receptem 🙂 Určitě vyzkoušejte, neb je to zkrátka po italsku geniální!

INGREDIENCE

1/2 hlávky středního květáku/2 hrněčky květákových “růžiček”

1 velké vejce

1 hrneček kostiček mozzarely

1 pl. oregana

1/2 pl. nastrouhaného česneku

1/2 pl. cibulového prášku

pizza text

Share Button
Silvie
Silvie
O mně

Jsem opravdovým milovníkem dobrého jídla. Můj bože, jak já miluju jídlo! Taky hodně špatně zpívám. Pokud mě dobře neznáte, asi budete mít trochu problém pochopit můj smysl pro humor, za který se předem omlouvám. Díky za to, že jste tady, že máte zájem poslouchat o mém životním stylu a také za to, že vám nevadí mé neutichající brblání o dnešní né úplně povedené životosprávě. Vážím si vaší důvěry v mé „kuchyňské umění“ i toho, že mi čas od času odpustíte nějakou tu chybku. Ještě jednou díky.

URČITĚ VYZKOUŠEJTE TAKÉ

TUKOFÓBIE: “KONZUMACÍ TUKŮ BUDU TLUSTÝ A DOSTANU INFARKT!” VELKÝ TUKOVÝ OMYL…
7:57
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SEZNAM POTRAVIN!
9:13
ROZHODNUTÍ JE VŠE: JEZTE 4X DENNĚ CO 4 HODINY!
9:07
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ČISTKA LEDNICE A SPÍŽE! ROZHODNUTÍ NEJVYŠŠÍ DŮLEŽITOSTI.
9:02
ROZHODNUTÍ JE VŠE: ZHUBNU. TEČKA.
8:48
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE I.!
8:42
ROZHODNUTÍ JE VŠE: SPRÁVNÁ VEČEŘE II.!
8:17
ROZHODNUTÍ JE VŠE: PROČ ROZHODNĚ UDĚLAT ZMĚNU? ANEB: KONEC VÝMLUV!
8:09
ROZHODNUTÍ JE VŠE: POSKLÁDEJTE TO NA TALÍŘ SPRÁVNĚ!
8:56

Zanechte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.